Oprogramowanie

Oprogramowanie komputerowe

Najchętniej wybieranym wariantem przez Klientów na całym Świecie jest oprogramowanie komputerowe w wersji elektronicznej ESD (ang. Electronic Software Distribution). Czym się różni wersja ESD od zakupu licencji pudełkowej?
Zupełnie niczym. Licencjonowanie w wersji elektronicznej działa w identyczny sposób jak zakup klucza aktywacyjnego czy licencyjnego na płycie DVD lub jako serial nadrukowany na pudełku. W dobie dzisiejszego postępu informatycznego praktycznie wszystkie pliki instalacyjne do pobrania oprogramowania są udostępniane przez producentów na Swoich serwerach, z których w bezpieczny i prosty sposób można pobrać najnowszą wersję lub aktualizację dla posiadanej przez Nas wersji oprogramowania. Tego typu opcja dystrybuowania licencji oprogramowania do klienta trafia poprzez wiadomość dostarczoną przez sklep poprzez pocztę e-mail. Dostęp do nabytego oprogramowania otrzymujemy dzięki zawartemu w treści korespondencji numeru seryjnego bądź też pliku klucza aktywacyjnego. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie i sprawdza się szczególnie tam, gdzie występują częste aktualizacje oprogramowania. Modelowym przykładem jest tutaj oprogramowanie antywirusowe, gdzie wydawana cyklicznie nowa wersja lub jej modyfikacja zmusza użytkownika do częstych aktualizacji lub migracji do innych wersji. Nabywając licencję ESD dostajemy nie tylko klucz aktywacyjny, ale również link do pobrania softu oraz niezbędne instrukcje ułatwiające instalację oraz aktywację produktu. Warto wiedzieć, że elektroniczna licencja niczym nie różni się funkcjonalnością od produktu w wersji pudełkowej.

Formularz do wyceny licencji wielostanowiskowych

Skorzystaj z formularza do wycen licencji biznesowych. Opcja dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Wycena licencji dla firmKatalog Online

Rodzaje licencjonowania

  • Klucz aktywacyjny
  • Wersja polega na zakupie Nowej lub Kontynuacji licencji na pewnien okres użytkowania oraz na okresloną liczbę urządzeń zgodnie z możliwościami, jakie oferuje Nam producent danego oprogramowania . Najczęsciej występują wersje np. 1 urządzenie na 1 rok, na dwa lata itp.


  • Subskrypcja
  • Podczas zakupu subskrypcji wybieramy czas, w jakim będziemy licencjonować dane oprogramowanie np. 1 miesiąc, dwa lub cały rok. Posiadając subskrypcję Mamy udostępnione aktualizacje oprogramowania do najnowszej wersji i w każdym momencie możemy jej dokonać. W tej wersji posiadamy również stały dostęp do Supportu tj. pomocy technicznej ze strony producenta.


  • Wersja pełna
  • Podczas wyboru oprogramowania w wersji pełnej dokonujemy zakupu licencji z dożywotnim okresem użytkowania. Jeżeli producent danego oprogramowania udostępni aktualizację lub jakieś dodatki do programu, aby dokonać aktualizacji musimy ją zakupić. Ceny aktualizacji są o wiele niższe niż zakup pełnej wersji.